Çarşamba

Windows 8 Windows 7 Yapma

Windows 8 olan bilgisayarınızı 7 yapmak artık çok kolay! Bunun ile ilgili aradığınız herşeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bütün bilgilere web sitemiz üzerinden  ulaşabilir, en kolay şekilde Windows 8 windows 7 geçişini sağlayabilirsiniz.
Yeni bir dizüstü bilgisayar aldınız ve otomatik olarak Win 8 kurulu geldi. Windows 8’i kaldırıp yerine Windows 7’yi kurmak istiyorsunuz. Boot edilebilir CD-DVD-USB bellek ya da HDD’nizle boot yapıyorsunuz fakat “ Windows bu diske yükleme yapılamaz ibareli yanıt alıyor. Seçtiğiniz disk GPT bölümü stilinde” ibareli bir hata ile karşılaşıyorsanız.

Size yapmanız gerekenler hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Windows 8’i silerek yerine Windows 7’yi yükleyebileceğiniz ( Downgrade Windows 8 to Windows 7 ) seçeneği şu şekilde gerçekleştirilmektedir.
İlk olarak: Öncelikle bilgisayarınıza GParted programının son sürümü olan gparted-live-0.14.1-6-i486.iso şeklinde indirmemiz gerekiyor masa üstüne.
İkinci olarak: Universal Usb Installer programını indirmeliyiz.
Üçüncü olarak: Iso ve programı indirirken Usb Flash belleğimizi yerine takıyor indirme işlemi bittikten programı sağ tıklayıp yönetici olarak başlatmamız gerekiyor.
Daha fazla bilgi için sitemizde Windows 8’i Windows 7 yapma videosundan farklı bir yönteme göz atabilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

!! 2014 OYUN HİLELERİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ LÜTFEN BİZLERE YORUM YAZARAK BİLDİRİNİZ.!!

www.isouz.blogspot.com

!! YORUM YAZMAK İÇİN YORUMLAMA BİÇİMİ ANONİM SEÇEREK ŞARKILAR VE HİLE LER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ GİRMENİZ YETERLİDİR !!