Çarşamba

Konuşma Simülasyonu

Günlük hayatta iş görüşmeleri, alışverişlerimizdeki iletişimimiz işimiz gereği bazen açıklama yapmak zorunda oluşumuz öğrenciysek derslere katılımımız vücut dilimiz gibi iletişim ögelerimiz doğru bilgi alışverişinde büyük rol oynuyor. Bunlar gibi ikili yada daha çok insanla yaşadığımız iletişimi güçlendirmek amacıyla insanlara yardımcı olacak bir simülatör geliştirildi; simülatörün adı MACH ve denilenlere göre oldukça pozitif sonuçlarla karşılaşılıyor.
MACH adlı simülasyon, -açılımı: My Automated Conversation Coach- MIT tarafından geliştirildi. MACH, bilgisayarlar üzerindeki kamera ve mikrofonları kullanarak kullanıcıların ses tonlarını, kafa/göz hareketlerini ve mimiklerini analiz ediyor. Yüz yüze görüşme hissi oluşturmak için 3 boyutlu animasyon ile görüşmeler yapılıyor ve hatalar, detaylı analizler görüşme sonunda belirtiliyor.
Belirtilenlere göre incelemeler sonunda ciddi oranda gelişme sağlandığı görülüyor. Bu sistemin kullanıma ne zaman açılacağı henüz belli değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

!! 2014 OYUN HİLELERİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ LÜTFEN BİZLERE YORUM YAZARAK BİLDİRİNİZ.!!

www.isouz.blogspot.com

!! YORUM YAZMAK İÇİN YORUMLAMA BİÇİMİ ANONİM SEÇEREK ŞARKILAR VE HİLE LER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ GİRMENİZ YETERLİDİR !!