Pazar

Sıvı Soğutmalı Akıllı Telefonlar


Sıvı Soğutmalı Akıllı Telefonlar, Günümüzde akıllı telefonlar ve tabletler donanım özellikleri bakımından bilgisayarlara yetiştikçe benzer sorunları da ardında getiriyor. Bunlardan biri akıllı telefon ve tabletlerin aşırı ısınması.
Bir süre önce Japon firma Nec, kendi içindeki sıvı soğutma ile ısıyı dengeleyebilen bir akıllı telefon tanıtmıştı. Bu modelin adı Medias X 06E idi. Bu telefon ince borular içinden suları geçirerek Snapdragon S4 Pro işlemcisinin ısısını cihazın kenarlarına aktarıyor ve dışarı atıyordu.
Bu oldukça ilginç sistem diğer mobil devlerinde dikkatini çekmiş gözüküyor. Soğutma bileşenlerini tedarik eden firmalara göre Apple, Samsung, HTC gibi teknoloji devleri bu yılın sonuna gelmeden ilk sıvı soğutmalı modellerini akıllı telefon pazarına sunmayı planlıyor.
Cihaz içindeki soğutma sistemleri çok ince yapıda. Kalınlıkları neredeyse 0.6mm civarına kadar düşebilen su boruları geliştiriliyor. Ama bu boruların üretim seviyesi yüzde 30 civarında ve mobil cihazlarda kullanılabilmesi için hem yatırım hem de zaman gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

!! 2014 OYUN HİLELERİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ LÜTFEN BİZLERE YORUM YAZARAK BİLDİRİNİZ.!!

www.isouz.blogspot.com

!! YORUM YAZMAK İÇİN YORUMLAMA BİÇİMİ ANONİM SEÇEREK ŞARKILAR VE HİLE LER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ GİRMENİZ YETERLİDİR !!